اگر مبتدی هستید و در مرحله کسب آموزش های بورس می باشید و قدرت و دانش تحلیل را ندارید و با فیلتر نویسی آشنا نیستید اگر حرفه ای هستید و زمان کافی برای بررسی صدها نماد را ندارید برای خرید کم ریسک کافیست برنامه تشخیص سبد سودده را دانلود نمود و آن را از حالت فشرده خارج و فایل راهنما را مطالعه نمایید برای شروع کار آفیس 2007 باید روی سیستم نصب باشد حال برنامه را باز نموده و قسمت فعالسازی ماکرو را تیک بزنید. فعالسازی سریع و موقتی برنامه های با قالب اکسل (نیاز به تکرار در هر بار باز کردن برنامه)

در تصویر بالا روی گزینه دومی تیک زده و تایید بزنید.

بعد از اینکه برنامه داده های جدید را از سرور بورس دریافت نمود پیشفرض به صفحه سبدهای پیشنهادی می رود در این سه سبد خیلی بندرت نمادی ظاهر می شود دلیلش شرایط خاص و سخت گیرانه برنامه هست لذا به صفحه نمادهای مناسب تر رفته و روی مربع کوچک پایین نوشته سبد چهارم کلیک کرده و سورت z to a  را می زنیم تا نمادهای این ستون کنار هم ردیف شوند . دقت شود اسکرول صفحه در بالاترین قسمت باشد. برای ستون سبد پنجم نیز همین مرحله را تکرار می نماییم. نمادهای هر ستون را جایی یادداشت کرده تا با استفاده از اندیکاتورهای هشداردهنده آنها را مجددا بررسی نماییم.اگر اندیکاتورها را در اختیار ندارید می توانید با استفاده از داده های صفحه نمادهای مناسبتر و مشاهده حمایت و مقاومت ها بهترین نماد را انتخاب و در پایین ترین قیمت دستور خرید گذاشت تا بعد از رسیدن نماد به سود 5.2 درصد بالاتر از خرید آن را دستور فروش بگذارید. حال نسخه تستی اندیکاتورها را دانلود کرده وآنها را از حالت فشرده خارج نمایید. یک پوشه بنام andikatorarad ظاهر می شود پوشه مذکور را باز کرده  داخلش یک پوشه بنام indicators هست که شما باید محتویات آن را در پوشه هم اسمش در محل نصب مفید تریدر منتقل نمایید. بعبارتی این پوشه اندیکاتورز را نیز باز کرده  و روی پوشه aradtrad.com راست کلیک کرده و copy را انتخاب نمایید. برنامه مفید تریدر را باز کرده و از قسمت فایل روی بازکردن پوشه داده کلیک نمایید.(زبان مفید تریدر را از قسمت view  و سپس languges فارسی کنید)   خرید کم ریسک

اگر هم زبان انگلیسی را دوست دارید از منوی file گزینه open data folder  را انتخاب کنید. وارد پوشه MQL5 شوید و باز هم در صفحه جدید وارد پوشه  Indicators شوید حال پوشه aradtrad.com  را قبلا کپی کردید با کلیک راست روی یک نقطه خالی past نمایید. برنامه را بسته و باز نمایید. حال نمادهایی را که از برنامه تشخیص (سبد چهارم و پنجم) یادداشت نمودید از قسمت سمت چپ صفحه انتخاب کنید (کافیه روی یک نماد کلیک کرده و دو حرف اول هر نماد را تایپ نمایید) اگر نمادها در سمت جپ صفحه وجود ندارند ابتدا از منوی view  روی market watch  کلیک کنید. خرید کم ریسک اگر تعداد محدودی از نمادها وجود دارند باز هم روی view و سپس روی symbols  کلیک کنید تا این صفحه ظاهر شود. خرید کم ریسک حال روی tse  و یا اگر فقط نمادهای بورس را می خواهید روی بورس و یا هر شاخه مورد نظر دیگر کلیک کرده و بعد ok را بزنید. حال روی یکی از نمادهای سمت چپ کلیک کرده و سپس دو حرف اول نماد مورد نظر (از نمادهای سبد چهارم و پنجم برنامه تشخیص) را تایپ نمایید تا نماد مورد نظر ظاهر شود حال روی اسم آن نماد کلیک راست کرده و روی گزینه دوم یعنی chart window  کلیک کنید تا پنجره جدیدی باز شود. حال از منوی insert و custom  اندیکاتورهای تستی اراد را انتخاب نمایید مثلا اندیکاتور تحلیل جامع خرید کم ریسک حال روی نمودار ظاهر شده اگر نقطه ابی و یا فلش ابی روی اخرین کندل ظاهر شده بود  می توانید با هدف کوتاهمدت یا میانمدت وارد سهم شوید دقت نمایید اگر فلش بعد از نقطه ظاهر شده بود برای فروش با طاهر شدن نقطه قرمز رنگ عجله نکنید می توانید منتظر ظاهر شدن فلش قرمز رنگ بمانید. اگر فلش یا نموداری ظاهر نشده بود طبق تصویر زیر اگر شرایط نوسانگیری وجود داشت با هدف 5.2 درصد می توانید وارد سهم شوید.اما قیلش اندیکاتورهای دیگر مثل استراتژی 4 یا الگویابی را نیز اعمال کنید یا اندیکاتورهای رایگان را. اگر هشدار خریدی صادر شده بود می توانید وارد سهم شوید و در محدوده  مقاومت (که توسط اندیکاتورها) مشخص شده است از ان خارج شوید. خرید کم ریسک یا اندیکاتور اراد 4 را اجرا نمایید خرید کم ریسک یا اندیکاتورهای رایگان را استفاده نمایید. بهرحال با این اندیکاتور راحت می توانید تصمیم بگیرید که سهم را بخرید یا خیر اگر بخرید در چه قیمتی باید منتظر دستور فروش اندیکاتور بمانید . بعد از کسب سود و استفاده از اندیکاتورهای تستی و یا رایگان می توانید نسخه دایمی اندیکاتور مورد نظر را خریداری نمایید. این دفعه کافیست فایل اندیکاتور را داخل پوشه هم اسمش در محل نصب جایگزین نسخه تستی نمایید.